Eskişehir Odunpazarı Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Odunpazarı-Beyler sokagı-Porsuk çayı-Cam sanatları müzesi

Sabah 06.30 Beylikdüzü shell istasyonu (Marmara park karşısı), 07.00 Atatürk olimpiyat evi Sinan erdem spor salonu önü, 07.30 Mecidiyeköy Meydanı (eski) Teknosa önü, 08.00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 08.15 Kartal yemek center önünden hareketle Adapazarı üzerinden yaklaşık olarak 4 saatlik yolculukla birlikte Eskişehir'e ulaşıyoruz. Eskişehir gezimizin ilk durağı şehrin ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evler olacak. Restore edilerek daha güzel bir konuma kavuşan Beyler Sokağı, Klasik Türk evi özelliği taşıyan yüksek duvarlı Hafız Ahmet Efendi Konağı’nı, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi Kurşunlu Camii Külliyesi’ni geziyoruz. Yumuşaklığı, kolay işlenebilirliği nedeni ile eski çağlardan beri süs eşyası yapımında kullanılan, yalnızca Eskişehir bölgesinde çıkarılan lüle taşını yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla kurulan dünyanın ilk Lüle Taşı Müzesi ile şehrin ilk ve tek geleneksel el sanatları çarşısı olan Atlıhan El Sanatları Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrası, Türkiye’nin ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'nde birçok sanatçının eserlerini gördükten sonra  Porsuk çayında tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: Sazova parkı-Haller gençlik merkezi-Balmumu müzesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihanesini ziyaret ediyor ve ney dinletisine şahit oluyoruz.Ardından Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkında Planetaryum gezisi ardından 1930’lu yıllarda yapılmış yaş meyve sebze hal binasının yenilenen yüzü Cafe alanlarının olduğu ayrıca Tepebaşı Sahnesi tiyatro salonunun bulunduğu Haller gençlik merkezinde çay kahve molası veriyor ve meşhur su muhallebisinin tadına bakıyoruz.Ardından Balmumu heykel müzesinde zamanda yolculuk yaptıktan sonra,1961 yılında Cemal Gürsel’in talimatıyla yapılan ilk Türk arabası olan Devrim hakkında rehberimizden bilgileri almamızın ardından, Eskişehir turumuzu tamamlayıp İstanbul' doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızla görüşmek üzere veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 Gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 1 Akşam Yemeği 1 Sabah Kahvaltısı)
Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
Müze ve ören yeri girişleri
Otobüs içi ikram ve hizmetleri
Acenta güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 16 Aralık • 06 Ocak

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  16.12.2017 HİLTON GARDEN İNN249.00 TL339.00 TL 239.20 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 199.50 TL
  -Taksitler »
  06.01.2018 HİLTON GARDEN İNN249.00 TL339.00 TL 239.20 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
  7 - 12 Yaş 199.50 TL
  -Taksitler »

  Yorumlar


  Eskişehir Odunpazarı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur programımız içerisindeki müze ve ören yerleri giriş ücretleri fiyatlarımıza dahil edilmiştir.

  Gezi Süresi 1 Gece 2 Gün Olup Otel Konaklaması aynıdır. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar acenta seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acenta misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır.
  En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.10.2017


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri